Jennifer Aniston

27. ledna 2008 v 11:42
Jennifer Aniston
Datum narození:11.02.1969
Místo narození:Sherman Oaks, California, USA
Znamení:Vodnář
Životopis:Jennifer Aniston je dcera herce Johna Anistona (hvězda NBC televizního seriálu Tak jde čas "Days of Our Lives") a matky herečky/modelky. Jennifer vyrůstala v prostředí filmového podnikání. Jeden rok žila s rodinou v Řecku (otec je řeckého původu). Od svých 9 let pak žila v New Yorku. Od 11 let navštěvovala dramatický kroužek Rudolfa Steinera, kde se věnovala také kreslení a dokonce některé její práce byly vystaveny v Metropolitním Muzeu Umění.

V patnácti nastoupila do Umělecké školy, kde promovala v roce 1987. Po jejím dokončení v roce 1987 vytvořila několik vynikajících divadelních rolí ve hrách jako "For Dear Life" v Public Theatre nebo v "Dancing on Checker's Grave". Jejím televizním debutem se stal film "Molloy", následovaly další jako "Ferris Bueller", "The Edge" a "Muddling Through", "Herman's Head", "Quantum Leap" a "Burke's Law". Také si zahrála ve filmu s keltskou tématikou "Leprechaun" (1993), ale film byl naprostý propadák

V roce 1994 Jennifer obsadila roli v televizním seriálu Přátelé "Friends", kde měla původně hrát roli Moniky. V době kdy seriál začínal se stal naprostým šlágrem. Najednou se z Jennifer stala hvězda a sex symbol. Její charakteristický účes inspiroval hodně žen po celém světě. S Anistoninou nenadálou slávou přišly filmové nabídky. Nejprve vytvořila menší role v produkci Edwarda Burnse v romantické komedii Ona, jedině ona "She's the One" (1996) po boku Cameron Diaz. Hlavní role pak ztvárnila v romantické komedii Perfektní záskok "Picture Perfect" (1997)

Dokonce se objevila v reklamě na mléko společně s Lisou Kudrow , v instruktážním videu k Win95 s Matthewem Perrym a na CD-ROM režírovaném Stevenem Spilbergem. Co se osobního života týče údajně prý také chodila se všemi třemi mužskými představiteli z "Přátel". V současnosti žije v Los Angeles.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama